Jak zainstalować aplikację Furby Connect World w Polsce?

Fioletowy

Niebieski

Pomarańczowy

Według informacji przekazanych nam przez firmę Hasbro Furby Connect nie będzie oficjalnie dostępny w Polsce, nie będzie też jego polskiej wersji językowej (jaka szkoda!).

Można kupić go natomiast w serwisie Amazon.

Jedną z największych zalet nowego Furbiego jest wspaniała, wręcz uzależniająca aplikacja Furby Connect World. Dzięki aplikacji można bawić się, karmić, czyścić i oglądać wspólne filmiki z naszym cudownym Furby, a także hodować wirtualne Furblings. Nowa aplikacja jest jeszcze bardziej zaawansowana niż ta dostępna dla Furby Boom. Na uwagę zasługuje też fakt, że Furby sam informuje nas kiedy coś nowego w aplikacji jest dostępne (np. nowe wideo z kotami do wspólnego oglądania) i komunikuje się z aplikacja poprzez moduł Bluetooth. Niestety póki co, standardowo aplikacja nie jest dostępna w polskich wersjach sklepów z aplikacjami dla Androida i iOS ale w internecie można znaleźć informacje jak pomimo to zainstalować oprogramowanie.

Aby pobrać aplikację będziemy musieli założyć konto Google Play lub Appstore z ustawioną lokalizacją na kraj, w którym Furby Connect jest dostępny - np USA lub Wielką Brytanię (United Kingdom). W tym celu konieczne będzie skorzystanie z serwera VPN który zmieni naszą geolokalizację na inny kraj. W tym celu polecamy skorzystanie np. z darmowego programu TunnelBear (https://www.tunnelbear.com/). Jesli system poprosi nas o podanie danych do płatności nie powinniśmy ich podawać (chyba, że dysponujemy zagraniczną kartą) i wybrać opcję bez podawania danych. Jeśli konieczne będzie wpisanie adresu trzeba pamiętać o wpisaniu odpowiedniego kodu pocztowego - np. EC1A dla Londynu lub 10001 dla Nowego Jorku. Szczegółowe instrukcje poniżej:


  1. android: https://news.androidlista.pl/2016/03/01/pobieranie-aplikacji-ze-sklepu-google-play-niedostepnych-w-twoim-kraju/
  2. iOS: http://komorkomania.pl/23647,amerykanskie-konto-w-appstore

Linki do aplikacji:

  1. Google Play (Android): https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hasbro.FurbyWorldAPPSTORE&hl=en
  2. Apple Appstore (iOS): https://itunes.apple.com/us/app/furby-connect-world/id1102810225?mt=8

UWAGA! Niniejszy poradnik ma jedynie na celu pokazanie, że istnieje możliwość instalacji aplikacji w Polsce, niemniej jednak nie jest to oficjalna informacja. Ze względu na dużą ilość rodzajów systemów operacyjnych i smartfonów, nie na każdym urządzeniu będzie taka możliwość.